G-scan Tab

G-SCAN TAB

Uplatňuje nejnovější trendy v autodiagnostice, jako je použití mobilních zařízení; tabletů, notebooků. Už žádné rozplétání zamotaného DLC kabelu. Komunikace s automobilem probíhá bezdrátově prostřednictvím Bluetooth. Pokrytí značek a modelů odpovídá legendárnímu přístroji G-scan 2 s podporou OBD II. Snadné ovládání zajišťuje kompatibilita pro dotykové obrazovky. Založeno na platformě Windows 10.

Kompletní ceník a obsah sad ke stažení

Ceník

Operační systém Windows 10

Aplikace G-scan Tab běží na tabletu, notebooku i osobním počítači s operačním systémem Windows 10. (Minimální požadavky na systém jsou uvedené v části Specifikace.)

Kvalita originálního vybavení

G-scan Tab používá technologie odvozené od továrních přítrojů GDS pro automobilky Hyundai a Kia.

Bezdrátové připojení

Bezpečné bezdrátové spojení mezi jednotkou GVCI (Global Vehicle Communication Interface) a tabletem je zajištěno jednoduše přes Bluetooth.  Protahování kabelu pootevřeným okýnkem nebo dveřmi je minulostí.

Snadné ovládání

Grafika je vyvinutá pro snadné ovládání prostředníctvím dotykové obrazovky tabletu. Intuitivní ovládání zpříjemní a zefektivní vaší diagnostickou práci.
g-scan 2

Kompaktní rozměry

Samotná jednotka GVCI má takřka kapesní rozměry, tím se celkově zjednoduší manipulace s přístrojem.

Snížení pořizovacích nákladů

Jednoduše si stáhnete a nainstalujete aplikaci G-scan Tab do vašeho tabletu nebo notebooku, který už máte, případně si jej pořídíte v běžném obchodě s elektrem. Nemusíte platit za celý samostatný přenosný přístroj.

Plné pokrytí modelů

G-scan Tab má úplně stejné pokrytí diagnostickými funkcemi jako G-scan 2, pouze s tím rozdílem, že není podporována komunikace OBD I a funkce J2534 Pass-thru (vyplývá z konstrukce).

Připojení OBD-II

G-scan Tab komunikuje se všemi automobily prostřednictvím konektoru a protokolů OBD-II.

Specifikace GVCI

Paměť Flash 2Mbyte / SRAM 256Kbyte
Provozní napětí 7 – 30 V (stejnosměrný)
Rozměry 58 x 74 x 36mm
Hmotnost 90 g
Bezdrátové připojení  Bluetooth 2.1 + EDR (2.4GHz)
Kontrolky 3 barevné LED na čelní straně
Protokoly diagnostické komunikace CAN (High Speed/Low Speed/Single Wire)
ISO-9141, ISO-9131-CARB
KWP2000
SAE J1850 (VPWM, PWM)
Melco Pull-Down

Požadavky na systém - tablet, notebook (není obsahem dodávky)

Rozlišení displeje 1200 x 800 px nebo více
CPU Intel Bay Trail-TZ3735F 64bit procesor nebo novější s lepším výkonem
RAM 2GB nebo více
Úložiště (C: ) 15GB nebo více
Operační systém  Windows 10 nebo vyšší
Bezdrátové připojení Bluetooth 2.0 nebo vyšší

Automatické vyhledávání

Funkcí „Automatické vyhledávání“ se G-scan Tab připojí ke komunikační sítí automobilu a vyhledá všechny komunikující řídící jednotky a zobrazí jejich stav a případné zazanamenané chybové kódy.

Jednoduché ovládání

Jednoduché a přehledné menu výběru značky, modelu a požadované funkce v kombinaci s dotekovým tabletem zpříjemní a zefektivní práci.

Vlastní diagnostika závad

Základní vyčtení a mazání kódů závad s detailním popisem závady a informací je-li závada aktuální, objevila se v minulosti, nebo se čeká na její potvrzení. G-scan Tab nabízí dva řádky, takže popis kódu chyby je úplný bez zkratek a překrytých částí. G-scan Tab podporuje i kódy pro hybridní automobily.

Zmražená data

Uložené detaily související se závadou. Pokud jsou v řídící jednotce uložená zmražená data z časového úseku vzniku závady, na obrazovce G-scan Tab se tyto hodnoty zobrazí. Neobvyklé nebo chybějící hodnoty vám pomůžou odhalit závadu.

Živá data

V reálném čase můžete číst hodnoty, na vstupech a výstupech řídících jednotek. Hodnoty je možné zobrazovat v numerickém tvaru nebo jako graf nebo jako kombinace obou. Zároveň je možné sledovat minimální a maximální hodnoty, upravit měřítko zobrazení garfu a provést a uložit záznam měření.

Grafické zobrazení živých dat.

Živá data je možné zobrazit buď v číselné podobě, jako graf nebo jako kombinace obou. Například při nejasnostech ohledně fungování lambda sond si jedním kliknutím přepnete na graf a sledování průběhu křivek vám pomůže odhalit vadně fungující součást. Při ukládání aktuální obrazovky do paměti si můžete ručně připsat poznámky.

Test akčních členů

G-scan Tab podporuje velké množství možných testů. Zkontrolute si aktivací a deaktivací akční členy, které ovlivňují správné fungování automobilu: odstavení vstřikovačů, krokování variabilního časování ventilů, ovládání volnoběžných otáček, pozice vlastního ventilu EGR, regulace tlaku paliva, hydraulické ventily automatických převodovek, ventily jednotek ABS a další.

Speciální funkce

Mnoho mechanických oprav se neobejde bez následné inicializace, učení nebo zadání kódů pro správné fungování součástí. S G-scan Tab zvládnete širokou škálu úkonů, jako je např. zadávání kódů vstřikovačů, smazání naučených hodnot, učení pozic škrtících klapek a dalších akčních členů, dále nucené vypalování sazí z fitrů pevných částic, odvzdušnění brzd, resetování servisních intervalů, programování klíčů zapalování a mnoho dalších.

Záznam jízdy

Během testu nebo zkušební jízdy si nahrajete a uložíte záznam z řídící jednotky. Nahrávat se mohou všechna data nebo si zvolíte vybrané položky. Záznam si můžete později prohlédnout přímo na obrazovce G-scan Tab. Při ukládání aktuální obrazovky do paměti si můžete ručně připsat poznámky nebo označit místa problémového chování automobilu.

Ovládací rozhraní pro značky Hyundai a Kia plně odpovídají tovární diagnostice.

Zobrazení v duálním režimu pro modely Hyundai a Kia

Pro značky Hyundai a Kia můžete využít režim duálního zobrazení. Například na jedné polovině obrazovky lze kontrolovat živá data a na druhé polovině třeba  provádět test akčních členů, sledovat objevení kódu závad.

OBD-II

Standardní diagnostické procedury na ústrojí pohonu přes OBD-II.

Data log and direct feedback

Může se stát, že se během diagnostických procedur vyskytne nějaká závada v komunikaci mezi jednotkou G-scan Tab a vozidlem. Pokud tato závada určitě nesouvisí se závadou v automobilu, tak můžete využít funkci „Log Capture“. Zaznamená se komunikace mezi přístrojem a automobilem. Tento záznam uživatel odešle přímo z tabletu do výrobní továrny, kde je obratem analyzován a v případě závady v programovém vybavení přístroje je zpět zaslán patch soubor ke stažení do přístroje. Tato odezva probíhá v řádech hodin (s ohledem na časový posun mezi Českou rebublikou a jižní Koreou).

Připomínka a stahování aktualizací

Pokud je tablet nebo počítač, na kterém máte nainstalovanou aplikaci G-scan Tab, připojený k internetu, aplikace komunikuje se serverem GIT. Všechny aktualizace a záplaty se potom automaticky instalují a databáze Tab se udržuje up to date.

Nastavení zobrazovaných jednotek

Jednotky, které se vám budou zobrazovat u měřených hodnot si můžete zvolit, podle toho jaké vám nejvíce vyhovují.

Návody

Návody pro použití G-scan Tab a pomoc při diagnostice jednotlivých značek. Např. postupy resetu servisních intervalů, postupy kódování vstřikovačů a další.

Prodlužovací adaptér – G1VDDCA001

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Je možné komunikovat s vozy bez OBDII?

Není. G-scan Tab lze připojit pouze k vozidlům, které mají OBDII, takže nelze použít ani adaptéry ze sad G-scan 2 pro připojení ke starším vozidlům. Komunikace nebude fungovat.

Je možné dovybavit G-scan Tab osciloskopem VMI 2?

Není. G-scan Tab nepodporuje režim měření.

Podporuje G-scan Tab funkci pass-thru?

G-scan Tab tuto funkci nepodporuje.

Je tablet součástí sady G-scan Tab?

Tablet není součástí dodávky. Pro specifikaci, jaký tablet je vhodný, si prosím ověřte v tabulce výše pod záložkou specifikace, požadavky na systém.